Jesen

● Zagreb: Čeparinov prevzel vodstvo

- Zmagala tudi Bacrot in Kožul

Ivan Čeparinov

V Zagrebu se odvija peti turnir miru. Nastopa 12 igralcev, iz kluba 2700 so Vasilij Ivančuk, Ivan Čeparinov in Bassem Amin.

* Nov zanimiv krog. Ivan Čeparinov je s črnimi premagal Hrvoja Stevića in prevzel vodstvo. Odlično je igral tudi Bacrot, ki je nadigral Adhibana. V dvoboju igralcev z dna tabele je Kožul ugnal Jovanovića.

Ju Wenjun

V Hanti Mansijsku (Rusija) se odvija žensko svetovno prvenstvo. 64 igralk se bo pomerilo po izločilnem sistemu. Naslov brani aktualna svetovna prvakinja, Kitajka Ju Wenjun.

* Končan je tie-brek četrtfinala. Marija Muzičuk je po hudem boju in osmih partijah ugnala Zhansayo Abdumalik in postala četrta polfinalistka. Prve partije so danes.

Maxime V. Lagrave

Na Kitajskem se je zaključil super turnir šesterice. V zadnjem krogu je Anish Giri premagal Radeka Wojtaszka in se prebil na delitev prvega mesta. Turnir bo ostal v spominu po »poplavi« remijev. Od 30 partij se jih je le šest končalo odločeno.

● GAŠPARIČ V POLNO

Stojan Gašparič je blestel na sredinem Železničarjevem turnirju v Ljubljani. Dobil je vseh 13 nasprotnikov. Drugi je bil Vladimir Slejko, tretji pa Nesib Jukan. Žiga Matovina je osvojil šesto mesto. Sodelovalo je 26 igralcev.

rezultati

● TIVIAKOV

Valter Pregarac je »izbrskal« novega rekorderja po odigranih partijah brez poraza. Sergej Tiviakov v letih 2004 – 2005 ni izgubil kar 110 zaporednih partij!

● NAKAMURA IN ANAND

V Indiji se je zaključil atraktiven mednarodni dogodek v hitrih oblikah šaha. Ameriški velemojster Hikaru Nakamura je ponovno dokazal izjemno nadarjenost. Zmagal je na pospešenem turnirju, na hitropoteznem turnirju pa si je v rednem delu razdelil prvo mesto z Višijem Anandom. Tie-break je pripadel ex-svetovnemu prvaku.