Laura na 20. mestu

- Solidna nastopa Zale in Vida

- Nova svetovna prvaka Maghsoodloo in Malcevskaja

Laura Unuk – 20. mesto

V Turčiji se je končalo svetovno mladinsko prvenstvo do 20 let. Nova svetovna prvaka sta Iranec Parham Maghsoodloo in Rusinja Aleksandra Malcevskaja.

Za tremi slovenskimi predstavniki so solidni nastopi. Laura Unuk je osvojila 20. mesto (6.5 točke), Zala Urh je turnir sklenila na 37. mestu (6 točk). Vid Dobrovoljc je zasedel 90. mesto (5,5 točke).

Šampionat je bil na izjemno visoki ravni, nastopili so številni velemojstri in velemojstrice.

Marjan Šemrl, svetovni dopisni prvak 2011

Svet za dopisni šah Slovenije vabi na 22. prvenstvo Slovenije v dopisnem šahu. Prijave so do 10. oktobra.

Podrobnosti o tekmovanju ter druge zanimivosti na uradni strani.

ODPRI

● POSTOJNA

Leon Škrbec

Danes je v Postojni redno torkovo šahovsko srečanje v hotelu Kras. Če bo zanimanje, bo ob 19. uri hitropotezni turnir. Vabljeni!

● LJUBLJANA

Janez Barle

V Ljubljani je odigran redni ponedeljkov turnir ŠZS. Nastopilo je 8 igralcev, zmagal je mednarodni mojster Janez Barle. Žiga Matovina (Piran) je osvojil četrto mesto.

rezultati

● ŠAHOVSKA MISEL

Izšla je tretja letošnja številka Šahovske misli. Tokrat je prav zajetna, obsega kar 60 strani. Ob stalnih rubrikah prinaša izčrpna poročila iz tujih in domačih šahovskih aren. Za obalne bralce bo morda zanimiv kratek 'sprehod' po dosedanjih portoroških opnih. Objavljen je tudi zanimiv in memoriam v spomin legendarnemu mojstru in publicistu Ivu Bajcu.

● BIOGRAD NA MORU

Jevgenij Tomaševski

V Biogradu na Moru sta se zaključili prvenstvi prvih hrvaških lig. V moški konkurenci je zmagala reška Liburnija, v ženski pa Polet Buševec. V ekipah je nastopilo več slovenskih igralcev in igralk.