* 3. STRAN

- 19 igralcev

klikni

Damijan Vrčon in Liam Brečevič

V soboto je bil v koprskem Rampinu 3. memorial Franja Harceta. Dogodek, ki so ga pripravila tri obalna društva, je ponovno lepo uspel. Nastopilo je 19 igralcev, ki so odigrali 13 krogov petminutnega šaha. Prepričljivo je slavil Pirančan Liam Brečevič, ki mu je to že tretja zvezdica. Izvrstno drugo mesto je zasedel Sežančan Zdravko Milinković. Tretji je bil domačin Damijan Vrčon. Zmagovalec je prejel pokal.

* Turnir bo FIDE ratingiran.

TABELA/ KROG ZA KROGOM

REZULTATI ŠZS

Poletni orehi

Mat v dveh potezah.

REŠITEV

Zagreb: Croatia Grand Chess Tour

Croatia Grand Chess odprt

- Carlsen z Girijem

- Danes začetek

<klikni

Foto: Goran Mufić, FB

Otvoritev: Svetovni šampion segel v roke Andreju Plenkoviću, predsedniku hrvaške vlade

Super spektakel Croatia Grand Chess Tour v Zagrebu je svečano odprt. Izžrebane so startne številke. Magnus Carlsen se bo v uvodnem krogu pomeril z Anishem Girijem.

* V Šahovskem utripu bomo turnir tekoče spremljali na tretji strani.

* 3. STRAN

Spoštovani ljubitelji šaha!

Organizatorji portoroškega opna, ki bo med 6. in 13. julijem 2019 v Grand hotelu Bernardin, smo sklenili podaljšati predprijave na turnir, in sicer do nedelje, 30. junija.

Obiščite uradno turnirsko stran, kjer vas čakajo zanimive novice!

Vabljeni na šahovski praznik!

Uradna stran

Šahovski festival Maribor, 20. – 23. junij 2019

Azmaiparašviliju 22. Pirčev memorial

- Jernej Skuhala fantastičen četrti

Foto: Wikipedia

Zurab Azmaiparašvili

V Mariboru je izpeljan spektakularni 22. Pirčev memorial. Dobil ga je nekdanji evropski prvak Zurab Azmaiparašvili, ki je bil sicer prvi favorit. Azmaiparašvili je 'zvezdico' osvojil zasluženo, nasprotnikom je oddal vsega tri remije.

Po točko manj so zbrali Antoaneta Stefanova, Branko Rogulj, Jernej Skuhala in Adrijan Mihaljčišin. Stefanova je med svetovnimi šahovski kalibri pokazala več kot suvereno igro; turnir je končala brez poraza. Rogulj, Skuhala in Mihaljčišin pa so pravzaprav velika presenečenja turnirja, saj niso sodili v najožji krog favoritov. Zlasti je nase opozoril Skuhala. Edini poraz je doživel proti Zurabu, zatem pa se je med velemojstri 'sprehajal' kot enakopravni član tega 'kluba'.

V prvi deseterici je od Slovencev končal še Jan Šubelj, kar je prav tako velik dosežek.

REZULTATI